Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023-03.12.2023

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Chrystus będzie sądził z uczynków miłości.
  Realizacja przykazania miłości, a tym samym droga do udziału w królewskości Jezusa prowadzi zatem po stopniach tego, co nazywamy uczynkami miłosierdzia. Uczynki te stoją w centrum diakonii, którą Benedykt XVI postrzega jako naturę Kościoła: „Caritas nie jest dla Kościoła rodzajem opieki społecznej, którą można by powierzyć komu innemu, ale należy do jego natury, jest niezbywalnym wyrazem jego istoty. Kościół jest rodziną Bożą w świecie. W tej rodzinie nie powinno być nikogo, kto cierpiałby z powodu braku tego, co konieczne. Jednocześnie jednak caritas-agape wykracza poza granice Kościoła; przypowieść o dobrym Samarytaninie pozostaje kryterium miary, nakłada powszechność miłości, która kieruje się ku potrzebującemu, spotkanemu «przypadkiem» (por. Łk 10, 31), kimkolwiek jest. Obok tego uniwersalnego przykazania miłości, istnieje również konieczność specyficznie eklezjalna – mianowicie, by w Kościele jako rodzinie żaden z jej członków nie cierpiał, gdy jest w potrzebie.

 

Program duszpasterski na rok 2022/2023

„Wierzę w Kościół Chrystusowy”

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
 2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godz. 10:00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła.
 4. W czwartek, 30 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa. Wszystkim Andrzejom z naszych rodzin, grona przyjaciół oraz ze wspólnoty szczególnie gromadzącej się w ramach liturgii i prezbiterium z darem modlitwy składamy ogrom naszych życzliwych życzeń.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 6:00 do 7:00 oraz od 17:00 do 18:00 połączone z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. Chorych odwiedzamy jak zawsze. A w sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Zapraszamy na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo w godz. 6:00 – 7:00.
 6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Pomoże nam w tym O. Jerzy Wilk – Kamilianin. Wygłosi do nas słowo Boże i będzie okazja wesprzeć dzieło misyjne, w którym posługuje przez ofiarę do puszki.
 7. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jak co roku można nabyć Świecę Wigilijną Caritas. Proponowana cena w tym roku to 20 złotych. Opłaty za świecę można również dokonać przez terminal.
 8. W tym roku nasza Parafia organizuje Wigilię dla osób samotnych. To szczególne wydarzenie odbędzie się 22 grudnia o godzinie 11:00 w Damaszku. Cel ten wspiera logistycznie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie. W związku z tym, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą: jeżeli znacie, jesteście sąsiadami osób, które są samotne i nie mają nikogo bliskiego prosimy o zgłoszenie tej informacji do nas Kapłanów, w kancelarii parafialnej, telefonicznie bądź mailowo. Proszę również o podanie adresu tych osób, ponieważ będzie zorganizowany transport. Bardzo proszę o taką ludzką wrażliwość i rozeznanie by uniknąć sytuacji, w której dana osoba (samotna) może sobie nie życzyć udziału w takim spotkaniu z różnych powodów.

 

PLAN ROZNOSZENIA OPŁATKÓW NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ TJ. OD 26.11.2023 DO 03.12.2023:

Niedziela:

– po południu: Maćki

Poniedziałek:

-po południu: ul: 11 Listopada 1, 3, 9

Wtorek:

– po południu: ul. 11 Listopada pozostałe numery nieparzyste i ul. Targowa

Środa:

– przed południem: Czerwony Dwór

– po południu: ul. Armi Krajowej numery parzyste i ul Turystyczna

Czwartek:

– przed południem: Stulichy

– po południu: ul. Armii Krajowej numery parzyste

Piątek:

– po południu: ul. Marii Konopnickiej

Sobota:

– przed południem: ul. Śródmiejska 5a, 9 i ul Krzywa

– po południu: ul. Śródmiejska 5 – 7

Niedziela:

– po południu: ul. Grunwaldzka.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Czwartek, 30 listopadaśw. Andrzej Apostoł pierwszy powołany do grona apostołów. Od samego początku miał dar przyprowadzania ludzi do Jezusa. On przyprowadził najpierw swojego brata, Szymona, potem grupę prozelitów, którzy chcieli zobaczyć Jezusa. Zginął ukrzyżowany, podobnie do jego Pana. Jest patronem wielu państw i miast. Czczony jest też jako patron małżeństw, podróżujących, rybaków.

  

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 26.11 – 03.12.2023

 

NIEDZIELA. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023 r.

7:00 Za Parafian
8:30 + Helena, Franiczek Jarmoch, Helena, Józef Kowalewscy
10:00 + Tadeusz Puźlewicz w 2. r. śm. – int. of. od Ewy i Piotra Bartosz
11:30 + Bronisław w 3. r. śm., oraz za zm. z całej rodz.
13:00 + Kazimierz Łojko w 1. r. śm.
18:00 + Zuzanna Wyrębek w 3. r. śm., Jan w 22. r. śm., Władysław w 19. r. śm., zm. z rodz. Wyrębek, Lichockich

 

PONIEDZIAŁEK. Dzień powszedni – 27.11.2023 r.

7:00 + Jadwiga, Józef, Stanisław, Anna, Barbara, zm. z rodz. Jóźwiak
18:00 + Helena, Franciszek, Jan, Witold Jankowscy
18:00 + Bazyli Bobel w 37. r. śm., Jan, Agafia, Anna, Jerzy Starosielscy

 

WTOREK. Dzień powszedni 28.11.2023 r.

7:00 + Marianna Krysik w 30. dzień po pogrzebie
18:00 + Józef Charszlak w 30. dzień po pogrzebie
18:00 + Adela w 19. r. śm., Franciszek Wasilewscy, Czesław, Danuta, Elżbieta

 

ŚRODA. Dzień powszedni – 29.11.2023 r.

7:00 + Urszula, Antoni Żegarscy
18:00 + Zm. z rodz. Kiełczewskich, Kosiorków, Ruszczyków
18:00 + Jerzy Biały

 

CZWARTEK. ŚWIĘTO św. Andrzeja Apostoła – 30.11.2023 r.

7:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w dniu imienin Andrzeja z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla niego i całej rodziny
18:00 + Józef Charszlak – od siostry Anny z rodziną
18:00 O uzdrowienie na duszy i ciele, o miłosierdzie Boże, opiekę Matki Bożej w dniu imienin dla Andrzeja

 

PIĄTEK. Dzień powszedni – 01.12.2023 r.

7:00 + Eugeniusz Dudzik w 2. r. śm.
18:00 + Helena Bejnarowicz w 20. r. śm., Antoni, Czesław, Jerzy, Danuta
18:00 + Stanisława (k) w 42. r. śm., Franciszek, Wawrzyniec, Władysława (k), Kazimiera (k)

 

SOBOTA. Dzień powszedni – 02.12.2023 r.

7:00  
18:00 + Eugeniusz w 25. r. śm., Jan, Aniela, Teresa
18:00 + Teresa, Mieczysław Kozłowscy, zm. z rodz.
18:00 + Wacław Ościk w 15. r. śmierci (urodzinowa)

  

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023 r.

7:00 + Danuta Świerszcz
8:30 + Maria w 3. r. śm., Włodzimierz, zm. z rodz. Trusiewicz, Użyńscy, Marchewka
10:00 Za Parafian
11:30 + Ireneusz Zdankowski w 27. r. śm., Jan
13:00 + Janina, Czesław, Wiesław, zm. z rodz. Stankiewicz
18:00 + Stefania, Antoni, Tadeusz, zm. z rodz. Misiak