Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

Ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy Świętych 21-28.04.2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 kwietnia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dobry Pasterz oddaje życie za swoje owce.

Wprawdzie nie można powiedzieć, że relacja Syna Bożego z Ojcem jest identyczna z tą, jaka łączy Go jako Pasterza ze swymi owcami, jest ona jednak w pewnym sensie prawzorem zjednoczenia z własnym stadem, a jednocześnie motywem ich wzajemnej miłości. Ponadto zjednoczenie to nie jest rzeczywistością bierną, lecz zakłada stały postęp i rozwój. Dlatego Kościół ukazuje relację ucznia z Dobrym Pasterzem jako ciągłe szukanie głębi w relacji z Nim samym i pozostałymi członkami owczarni (por. KKK 754). Trwanie w jednej owczarni jest okazją do kształtowania duchowości komunii, a więc zdolności odczuwania więzi z bratem w wierze, postrzegania go jako „kogoś bliskiego”, dostrzegania w drugim człowieku przede wszystkim tego, co jest w nim darem Bożym, darem nie tylko dla brata, który bezpośrednio go otrzymał, ale także „darem dla mnie” i darem dla wspólnot życia codziennego. Wierzący nie może być najemnikiem, który tylko wykonuje powierzone mu zadania, a w chwili próby ucieka, ale ma być osobą, której życie jest służbą wynikającą z miłości wobec powierzonych mu osób.

 

Program duszpasterski na rok 2023/2024 „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

  1. Tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Jednocześnie św. Wojciech jest jednym z głównych Patronów naszej ełckiej diecezji. Jest to tez dzień imienin J. E. Księdza Biskupa Jerzego Mazura – pragniemy otoczyć w tym dniu szczególnie modlitwa naszego Biskupa.
  3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  4. Za tydzień – w ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  5. Za tydzień w niedzielę, 28 kwietnia b. r., ważne wydarzenia w naszej parafii:

Po pierwsze, animacja misyjno – powołaniowa. Będziemy gościć Siostry Misyjne, które przybliżą nam sprawy misji. Będą z nami na każdej Eucharystii.

Po drugie, serdecznie zapraszamy na spotkanie z Erazmem Stefanowskim, które odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 10:00, a więc ok. godz. 11:00, w auli Domu Katechetycznego przy Kościele p.w. Piotra i Pawła w Węgorzewie. Erazm Stefanowski urodził się w 1976 roku w Augustowie, gdzie mieszka i pracuje. Poeta, prozaik, felietonista, krytyk literacki. Wydał zbiór opowiadań „Nie wiary godne”, tom felietonów „Pod laskiem pisane” i cztery zbiory wierszy. Najnowszy „Za grosz świętości” wyróżniono Nagrodą Poetycką im. K. I. Gałczyńskiego w kategorii Orfeusz Mazurski oraz Nagrodą Poetycką im. ks. J. Twardowskiego za najlepszy tom poetycki o tematyce religijnej wydany w Polsce w 2022 roku. Autor w swoich barwnych felietonach zadaje ważne pytanie: jaką drogą chcemy dalej iść, aby ocalić dla przyszłych pokoleń niepowtarzalne piękno stworzonego świata oraz duchowe bogactwo każdego człowieka. Zachęcamy do udziału w spotkaniu z Erazmem Stefanowskim, człowiekiem i twórcą niezwykle intrygującym. Warto. Po spotkaniu będzie można nabyć książki autora. Spotkanie organizuje p. Andrzej Zubkowicz wraz małżonką. Bardzo dziękuję za taką inicjatywę.

  1. W sobotę, 27 kwietnia przypada 10. rocznica kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
  2. W środę 1 maja 2024 r. odbędzie się Spotkanie Mężczyzn Diecezji Ełckiej. Mężczyźni gromadzą się w Parafii p. w. Św. Jana Pawła II w Ełku o godzinie 8:30 skąd jako piesza pielgrzymka przejdą do Parafii p. w. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej. O godzinie 13:00 przewidziana jest Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego. Organizowany jest również wyjazd mężczyzn z naszej parafii. Za organizację wyjazdu odpowiedzialne jest bractwo Św. Józefa. Wszystkie szczegóły koordynuje p. Wiesław Tyszko.
  3. Wszystkim, którzy podjęli dar modlitwy w ubiegły czwartek podczas całodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu składam ogromne podziękowania za służbę i odpowiedzialną postawę wobec budowania duchowego skarbca naszej wspólnoty. Jestem po prostu tym darem bardzo zbudowany. W najbliższy czwartek tj. 25 kwietnia, kolejny cały dzień Adoracji!!! Zapraszam od godz. 7:30 do godziny 18:00!!!
  4. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.

  

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH 21-28.04.2024 r.

 

 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.04.2024 r.

7:00 + Bogusław Niedziałkowski (greg. 21/30)
8:30 + Michał w 26. r. śm., Jan w 4. r. śm., Eliasz w 40. r. śm., Bohdan w 10. r. śm., Stefania w 3. miesiąc po śmierci, zm. z rodz. Cołta, Marek Kubajka w 40. r. śm. zm. z rodz. Cołta, Hołowieńko
10:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w 33. r. ślubu Katarzyny i Władysława z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla nich, dla dzieci, wnuków i całej rodziny
11:30 + Zofia w 23. r. śm., Maria, Bronisław, zm. z rodz. Wolańskich, Terebeckich
13:00 + Paweł Łuczun w 3. r. śm., zm. z rodz. Łuczunów, Grygorowiczów
18:00 + Zm. z rodz. Girulskich

 

PONIEDZIAŁEK IV tygodnia wielkanocnego – 22.04.2024 r.

7:00 + Bogusław Niedziałkowski (greg. 22/30)
18:00 O zdrowie i bł. Boże dla brata Kazimierza
+ Marek Kodeniec w 30. dzień po pogrzebie

 

WTOREK, Uroczystość ŚW. WOJCIECHA, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i patrona diecezji, 23.04.2024 r.

7:00 Dziękczynna za dar zawierzenia członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa oraz ich rodzin oraz za + zmarłych z tej formacji
18:00 + Eugenia, Andrzej, Mirosław, Władysław z rodz. Peron
+ Bogusław Niedziałkowski (greg. 23/30)

 

ŚRODA IV tygodnia wielkanocnego – 24.04.2024 r.

7:00 Dziękczynna za otrzymane łaski za zdrowie z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny Kwiatkowskiej i całej rodziny
18:00 + Romualda (k) Gmińska
+ Bogusław Niedziałkowski (greg. 24/30)

 

CZWARTEK, Święto Św. Marka, Ewangelisty – 25.04.2024 r.

7:00 + Bogusław Niedziałkowski (greg. 25/30)
O bł. Boże i opiekę Matki Bożej w dniu imienin Marka
18:00 + Wanda Mazur
+ Antoni Polski w 4. r. śm.

 

PIĄTEK IV tygodnia wielkanocnego – 26.04.2024 r.

7:00

+ Bogusław Niedziałkowski (greg. 26/30)
18:00 + Dariusz Wojdak w 29. r. śm., Witold Makarczyk w 7. r. śm.
Dziękczynna w 15. urodziny Szymona z prośbą o bł. Boże i wiarę

 

SOBOTA IV tygodnia wielkanocnego – 27.04.2024 r.

7:00 + Bogusław Niedziałkowski (greg. 27/30)
18:00 + Ryszard Murawski w 10. r. śm., Irena, Stanisław, Julia, Bolesław, Grażyna, Cezary
Dziękczynna za otrzymane łaski w rocz. ślubu Stanisławy i Antoniego z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

7:00 + Jadwiga Rosek w 10. r. śm., Henryk
8:30 + Elżbieta Król w 1. r. śm.
10:00 + Antoni Jedynasty w 29. r. śm., Helena, Władysław, Bronisława (k), Antoni, Edmund, Remigiusz, zm. z rodz.
Dziękczynna za otrzymane łaski w 34. r. ślubu Bożeny i Wiesława z prośbą o potrzebne łaski dla całe rodziny
11:30 Za Parafian

chrzest: Mikołaj Prazner

13:00 Dziękczynna za otrzymane łaski z okazji 40. lecia ślubu Maryli i Mieczysława Żołądek z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla nich i całej rodziny
+ Bogusław Niedziałkowski (greg. 28/30)
18:00 + Władysław Meszko w 9. r. śm., zm. z rodz. Meszko, Mereckich