Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

Ogłoszenia duszpasterskie i intencje Mszy Świętych 04-11.04.2024

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

4 lutego 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Jezusowa szczególna miłość do ludzi dotkniętych słabością.
    W Eucharystii wspólnota Kościoła zostaje uzdolniona do służby chorym i potrzebującym. Dynamikę troski o chorych widać wyraźnie w ewangelicznej scenie, w której prawie wszyscy są aktywni: Piotr przyjął teściową do siebie i opiekuje się nią, inni mówią Jezusowi o jej chorobie, Jezus dokonuje cudu, kobieta wstaje i zaczyna usługiwać, do Jezusa przynoszą chorych i opętanych, Jezus ich uwalnia, wszyscy szukają Jezusa, apostołowie idą za Nim i towarzyszą Mu w misji objawiania potęgi i miłości Boga. W scenie tej możemy rozpoznać swoistą dynamikę życia Kościoła. Kościół dostrzega chorych, modli się za nich, przyjmuje ich i otacza miłosierną troską. Wierzący wiedzą bowiem, że choroba jest trudnym doświadczeniem. Hiob nazywa chorobę „męczarnią” i „udrękami”. Zestawia ją z trzema, jakże trudnymi wówczas sytuacjami życiowymi: służbą wojskową („bojowanie”), byciem najemnikiem oraz niewolnikiem. W każdej z tych sytuacji ludzie są zależni od innych. We wspólnocie Kościoła zatem chorzy i cierpiący nigdy nie powinni zostać pozbawieni opieki.

 

Program duszpasterski na rok 2023/2024

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 

  1. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.
  3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Chcemy poinformować, że udzielimy sakramentu chorych na dwóch Mszach Świętych – o godz. 8:30 i 13:00.
  4. Za tydzień taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  6. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.