Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

Ogłoszenia parafialne i intencje 11.06.2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 2. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:00 gromadzimy się w naszym kościele na adoracji Najświętszego a po niej o godz. 17:30 celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa a poza zakończonej Eucharystii podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!
 3. W każdą środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny. To jest bardzo popularne nabożeństwo w wielu parafiach w Polsce – warto abyśmy też korzystali z tych łask, które Matka Boża tak bardzo pragnie nam ich udzielać.
 4. Tego też dnia swoje imieniny będzie obchodzić s. Eliza Szyprowska SSpS – zapraszamy do wspólnej modlitwy tego dnia szczególnie rano kiedy będzie odprawiana Eucharystia w intencji s. Elizy
 5. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji obrzęd błogosławieństwa wianków i ziół. Jest to też piękna tradycja błogosławieństwa dzieci na zakończenie Oktawy Bożego Ciała
 6. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
 7. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodzić s. Alina Lidia Karbownik SSpS. Rano będzie celebrowana Eucharystia w Jej Intencji i zapraszamy na modlitwę za s. Alinę.
 8. O godz. 9:00 tego też dnia w piątek będzie miała miejsce uroczysta Eucharystia celebrowana z okazji obchodów Jubileuszu 70 – lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Zapraszamy na modlitwę wszystkich, którzy jakkolwiek związani są z historią tej naszej wspaniałej szkoły.
 9. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii.
 10. Parafia Matki Bożej Fatimskiej organizuje wyjazd na 2 dniową pielgrzymkę do Lichenia, Kalisza i Niepokalanowa w dniach 24/25 czerwiec br. (sobota- niedziela). Koszt 300 zł bez posiłków. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie: 698 299 215. Zapraszamy!
 11. Jednocześnie pragnę gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała choć frekwencja jak na całe miasto budzi pewną refleksję. Dziękuję szczególnie tym którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy z każdej parafii. Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary, diakonii muzycznej, diakonii nagłośnieniowej. Pragnę od serca podziękować wszystkim, którzy przygotowali teren wokół naszej świątyni i sam ołtarz jakże okazały – DZIĘKUJĘ: s. Alinie, s. Hannie, p. Basi Klimaszewskiej, p. p. Wiesławowi i Bożenie Tyszko, p. p. Andrzejowi i Joannie Suwezda, p. p. Sławomirowi i Marlenie Kukier, p. p. Marzenie i Markowi Kowalik, p. p. Katarzynie i Władysławowi Herbaczewskim wraz z wnuczką Marcelą, p. Stanisławie Miklusz, p. Halinie Zawadzkiej i dla p. Sebastiana. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednak obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli. Słowa wprawdzie uczą, ale przykłady pociągają. Może innym potrzebne jest właśnie nasze świadectwo. Nie zapominajmy, że jako chrześcijanie mamy być światłem w pielgrzymce wiary.
 12. III Kongres Wspólnot, Stowarzyszeń, Bractw i Ruchów Kościelnych Diecezji Ełckiej. Kongres ten ma się odbyć 17 czerwca 2023 (sobota) w Ełku – stacja kongresowa młodzieży i dorosłych; 18 czerwca – stacja kongresowa w parafiach. W naszej parafii oczywiście ten kongres odbędzie właśnie 18 czerwca w niedzielę i już dziś bardzo mocno na niego zapraszamy wszystkich. Rozpoczniemy go Mszą Świętą o godz. 11:30 i od razu zapraszamy dzieci z rodzinami i dalej wszystkich innych. Planowane są animacje zabaw dla dzieci oraz inne ciekawe wydarzenia. Planujemy zakończenie tego spotkania o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia – no chyba, że będzie tak wspólnotowo i będziemy dalej świętować. Oczywiście jak sama nazwa Kongresu wskazuje jest to święto wszystkich wspólnot, które w naszej parafii istnieją i już dziś bardzo mocno też akcentujemy, że jest to tez święto rodzin, które w sposób naturalny są związane z grupami formacyjnymi, które są w naszej parafii. Jest to ważne wydarzenie i warto je głęboko przeżyć oraz zobaczyć jakie jest moje miejsce we wspólnocie.
 13. W naszej parafii istnieją następujące grupy formacyjne: RODZINA ŻYWEGO RÓŻAŃCA ( 16 Róż), LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA, KRĄG BIBLIJNY, DOMOWY KOŚCIÓŁ, PARAFIALNE KOŁO „CARITAS”, DZIEŁO NIEUSTAJĄCEJ NOWENNY UCZNIÓW JEZUSA, BRACTWO ŚWIĘTEGO JÓZEFA SCHOLA MUZYCZNA pod opieką p. KOWALIK, STOWARZYSZENIE „PRO FAMILIA HUMANA” i oczywiście udzielający się też w naszej parafii CHÓR „OJCZYZNA” oraz SŁUŻEBNICE DUCHA ŚWIĘTEGO czyli SIOSTRY MISYJNE. Bardzo proszę aby po jednym przedstawicielu z każdej formacji przybył dziś na godz. 18:00 do „Damaszku” w celu już szczegółowego omówienia udziału każdej wspólnoty w tym Kongresie.

 

                                                    X NIEDZIELA ZWYKŁA– 11.06.2023 r.

7:00 + Antoni Jermak w 9 r. śm.
8:30 + Józefa (k) w 17 r. śm., Antoni, Alina, Weronika w 3 miesiąc po śmierci
8:30 + Sabina, Aleksander Lalak, zm. z rodz. Lalak, Mróz
10:00 Za Parafian
10:00 + Czesława (k) Pietkiewicz, zm. z rodz.
11:30 + Elżbieta, Antoni Bojaryn (imieninowa)
13:00 + Ireneusz Misiewicz, zm. z rodz. Misiewicz, Satkiewicz
18:00 + Piotr Opałka (greg.11/30)

                                             PONIEDZIAŁEK. Dzień powszedni – 12.06.2023 r.

7:00 + Mieczysław Betlej w 21 r. śm., Elżbieta Betlej w 1 r. śm.
18:00 + Zm. z rodz. Żrubek, Baczewskich
18:00 + Piotr Opałka (greg.12/30)

                            WTOREK. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb, dK 13.06.2023 r.

7:00 + Antoni Tysko (imieninowa), Janina, Stanisław, zm. z rodz. Tyszko
18:00 + Franciszek w 14 r. śm., Stanisława (k), Wawrzyniec, Władysława (k)
18:00 + Piotr Opałka (greg.13/30)

                                     ŚRODA. Wspomnienie bł. Michała Kozala, b, m – 14.06.2023 r.

7:00 O bł. Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego w dniu imienin Siostry Elizy
18:00 + Emilia, Jan, zm. z rodz. Gach, Anna, Michał, zm. z rodz. Kończyło, Dariusz
18:00 + Piotr Opałka (greg.14/30)

                                                 CZWARTEK.  Dzień powszedni – 15.06.2023 r.                                                                                

7:00  
18:00 + Ryszard Urban, Stanisław Urbanowicz
18:00 + Piotr Opałka (greg.15/30)

              PIĄTEK. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA – 16.06.2023 r.

7:00 O bł. Boże, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego w dniu imienin Siostry Aliny
9:00 Uroczysta Msza Święta z okazji 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie
18:00 O Boże bł. i łaskę zdrowia dla Doroty i Jarosława Paszkiewicz
18:00 + Piotr Opałka (greg.15/30)
18:00 + Janina, Bolesław

                                      SOBOTA. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – 17.06.2023 r.

7:00 + Wacław Puławski w 1 r. śm., Monika, Jerzy, Helena Maślińscy, Krystyna Mikołajewska
18:00 + Zofia Wróbel
18:00 + Piotr Opałka (greg.17/30)

 

                                                  XI NIEDZIELA ZWYKŁA– 18.06.2023 r.

7:00 Za Parafian
8:30 + Teodora (k), Edward, Henryk Ogórek, Zofia Ćwik
8:30 + Czesław Subocz w 29 r. śm.
10:00 + Elżbieta Buczek w 3 r. śm., zm. z rodz. Lenard, Buczek, Biedulewicz
10:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w dniu imienin dla Janiny i urodzin dla Edmunda z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej
11:30 Dziękczynna za otrzymane łaski w rocznice urodzin Anny z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej
13:00 + Zenon Malanda w 5 miesiąc po śmierci
18:00 + Piotr Opałka (greg.18/30)