Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

Ogłoszenia parafialne 05.03.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu zwana ?Ad Gentes?. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Misjonarzach, którzy niestrudzenie głoszą Ewangelię o zbawieniu we wszystkich zakątkach ziemi. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary na dzieło pomocy ?Ad Gentes? do skarbony. 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach  pasyjnych: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17:30  dla dzieci i młodzieży i o 18:30 dla dorosłych oraz udziału w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną o godz.17.20.

3. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 10:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych, które możemy znaleźć w naszym biuletynie parafialnym. 

4. Zapraszamy na koncert piosenek wileńskich w wykonaniu chóru ?Ojczyzna? do auli parafialnej połączony z poczęstunkiem o godz. 14.00.  Będzie możliwość złożenia drobnych datków na rzecz przygotowania obchodów  20 – lecia chóru, które będzie miało miejsce w maju.

5. W środę 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. 

6. Również w środę 8 marca zapraszamy kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kościele o godz. 16:45. Obecność Obowiązkowa.

7. Zachęcamy do nabywania nowego numeru naszego diecezjalnego czasopisma ?Martyria?, w którym zajdziemy ciekawe artykuły związane z czasem Wielkiego Postu.

8. Serdecznie zapraszamy do podjęcia postanowienia wielkopostnego w postaci modlitwy za jednego maturzystę w ramach diecezjalnej akcji Studniówka ? 100 dni  modlitwy za maturzystów. Jest to zobowiązanie modlitewne, które potrwa od 25 marca do 2 lipca.  Zgłaszać się można przez formularz umieszczony na stronie diecezjalnej www.diecezjaelk.pl (oraz w zakrystii). Wszyscy maturzyści, którzy chcą być objęci modlitwą mogą zgłaszać się w ten sam sposób. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Duszpasterstwa Młodzieży na portalu Facebook. 

9. W każdy II piątek miesiąca szczególnie modlimy się za borykających się z problemami uzależnień i za rozbite małżeństwa.

10. Za tydzień 12 marca będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Kucharskiego CM, który obecnie posługuje w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, Archidiecezja Astana  (Kazachstan). Wzmocni nas swoim słowem i będzie możliwość wesprzeć materialnie posługę ks. Pawła w jego misji.

11. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 17 ? 19 marca 2023r. Poprowadzi to dzieło w mocy Ducha Świętego ks. porucznik Paweł Grzeszek (kapłan diecezji Drohiczyńskiej), obecnie posługujący jako ksiądz kapelan Straży Granicznej w Kętrzynie.

12. W poprzednim tygodniu w nocy z 24 na 25 luty 2023r ( z piątku na sobotę )  miało miejsce włamanie do naszej świątyni połączone z kradzieżą. Niestety wyniesiono dużą skarbonę znajdującą się przy ołtarzu św. Józefa i opróżniono mała skarbonę znajdującą się  pod chórem parafialnym. Ksiądz proboszcz podjął już działania mające na celu zwiększenie ochrony naszej świątyni. Pragnę też złożyć podziękowania na ręce nadkom. Marcina Karmowskiego  – Komendanta Policji Powiatowej w Węgorzewie i wszystkim policjantom za bardzo profesjonalne i z ogromnym oddaniem zaangażowanie się w troskę o dobro naszej świątyni. Jednocześnie bardzo dziękuję naszym wspaniałym parafianom za doprowadzenie do normalnego funkcjonowania części naszej świątyni po dokonanej kradzieży ? dziękuje dla  p. Wiesława Tyszko, p. Krzysztofa Ciszewskiego, p. Tomasza Nagrodzkiego, p. Remigiusza Seredy oraz dla s. Aliny.