Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

Dzień Niepodległości 2022

?Kościół [?] musi być obecny w sytuacjach trudnych Narodu, choćby uważał, że to nie jest jego zadanie własne, tylko zastępcze. Musi przyłożyć rękę do bijącego pulsu życia Narodu i czuwać nad tym, aby nadal jego życie było Chrystusowe i ewangeliczne, aby miało skąd czerpać moce do przezwyciężenia trudności. Naród bowiem się nie kończy. Z socjologii politycznej wiemy, że najtrwalszą instytucją w życiu społecznym jest rodzina i naród, dodajmy z naszych doświadczeń ? Kościół. Stąd nasze nadzieje, nasza równowaga i spokój?. Bł. Kard. Stefan Wyszyński.

10 listopada podczas Mszy św. o godz. 16.00 modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości. Msza Św. była sprawowana przez ks. kan. Krzysztofa Mulewskiego i ks. mjr. Artura Majorka Proboszcza Parafii Wojskowej pw. Św. Barbary w Węgorzewie, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Obecni byli żołnierze i oficerowie z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii im. Józefa Bema w Węgorzewie oraz przedstawiciele innych służb mundurowych, władze samorządowe, organizacje kombatanckie i licznie przybyli mieszkańcy miasta. 

Po Mszy św. odbył się krótki koncert przygotowany przez zespół ?Sonos Corde? z Parafii św. Barbary i przez solistów z klubu z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii im. Józefa Bema w Węgorzewie.