Become A Donor

Become A Donor
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Contact Info

684 West College St. Sun City, United States America, 064781.

(+55) 654 - 545 - 1235

info@zegen.com

KONGRES EUCHARYSTYCZNY DIECEZJI EŁCKIEJ

Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w Kongresie Eucharystycznym Diecezji Ełckiej. Poniżej harmonogram na najbliższe dni.

 

INFORMACJE KONGRESOWE

  

26 maja 2024 r. – niedziela

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 Stacja Kongresowa w parafiach wokół tematu „Eucharystia buduje Kościół. Kościół żyje dzięki Eucharystii”. To dzień dziękczynienia za wspólnotę Kościoła parafialnego.

 

27 maja 2024 r. – poniedziałek

O godz. 18:00 Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 „Kto pożywa moje Ciało i Krew moją pije trwa we Mnie a Ja w nim” (J 6, 56).

Adoracja w intencji pokoju w świecie i naszej Ojczyźnie.

 

28 maja 2024 r. – wtorek

O godz. 18:00 Msza Święta. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 „Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”(J 6,54).

Adoracja w intencji przebłagania za grzechy przeciwko Eucharystii, w intencji nawrócenia grzeszników i zadośćuczynienia za ich grzechy.

 

29 maja 2024 r. – środa

O godz. 18:00 Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20). Adoracja w intencji  młodzieży naszej diecezji, za maturzystów.

 

30 maja 2024 r. – czwartek

UROCZYSTOŚCI NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

 Kongres Eucharystyczny we wszystkich parafiach. Dzień dziękczynienia za Eucharystię i Szafarzy Eucharystii. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy.

 

Prośmy Ducha Świętego, by Kongres stał się czasem trwania na adoracji przed Najświętszym Sakramentem, by był wielką wspólną modlitwą duchownych i świeckich, dziękczynieniem za Eucharystię, za szafarzy Eucharystii i wypraszaniem łaski powołania kapłańskiego dla ludzi młodych, szukaniem nowych dróg i sposobów głoszenia Ewangelii o zbawieniu i służenia bliźnim, szczególnie chorym, potrzebującym i żyjącym na peryferiach.

Te cele osiągniemy poprzez uczestniczenie we Mszach Świętych, przyjmowanie Komunii Świętej, trwanie na adoracji przed Najświętszym Sakramentem a także poprzez formację eucharystyczną i udział w nabożeństwach oraz procesjach eucharystycznych.