winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

ZGROMADZENIE MISYJNE SIÓSTR SŁUŻEBNIC DUCHA ŚWIĘTEGO

?NIECH ŻYJE ŚWIĘTY, TRÓJJEDYNY BÓG W SERCACH NASZYCH I W SERCACH WSZYSTKICH LUDZI.?

św. Arnold Janssen

 Jesteśmy posłane, aby miłość Ojca rozlaną przez Ducha Świętego w naszych sercach przekazywać ludziom na wzór Chrystusa. Przyszedł On po to, aby służyć: nauczał, uzdrawiał, pojednywał, okazywał miłosierdzie i litość, a w końcu wydał się za nas na śmierć. Nasza miłość do ludzi powinna odzwierciedlać miłość Chrystusa i Jego troskę o zbawienie dusz. Powinnyśmy się starać o jej wzrost i dojrzałość w nas, abyśmy coraz bardziej stawały się wszystkim dla wszystkich. 

Od 16.07.2019 roku ? we wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Węgorzewie posługują Siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.
(łac.: Congregatio Missionalis Servarum Spiritus Sancti - SSpS)

Bóg powołał nas, abyśmy były służebnicami Jego Miłości. Ożywione wiarą, codziennie na nowo odpowiadamy na to wezwanie. Im bardziej wzrasta nasza osobista wiara i staje się fundamentem naszego życia, tym bardziej Bóg może przez nas wzbudzać i pogłębiać wiarę w innych. Z radością i wdzięcznością cenimy własne powołanie zakonno-misyjne i wiernie w nim trwamy, jakkolwiek niezrozumiałe byłyby dla nas drogi Pana.

Podstawą i celem naszego Zgromadzenia jest posługa misjonarska. Każdą z naszych prac, mimo ich różnorodności, służymy misyjnemu posłannictwu Kościoła. W zażyłej jedności z Panem i pod kierownictwem Ducha Świętego spełniamy swą misjonarską posługę.

Jako wspólnota zakonna dzień rozpoczynamy od jutrzni w naszej kaplicy i Mszy Świętej. Wspólnie odmawiamy nieszpory lub uczestniczymy w nabożeństwach parafialnych. Każda siostra w ciągu dnia, poza swoją pracą, przeznacza odpowiednią ilość czasu na modlitwę indywidualną, na słuchanie i rozważanie Słowa Bożego. Raz w tygodniu wspólnie dzielimy się Słowem Bożym. Obecność Najświętszego Sakramentu w naszej domowej kaplicy daje okazję do pogłębienia ducha modlitwy i umocnienia osobistej relacji z Jezusem. Styl życia naszej wspólnoty jest świadectwem przynależności do Chrystusa i wyrazem życia radami ewangelicznymi w duchu misyjnym.  

Obecnie wspólnota w Węgorzewie liczy trzy siostry: 

s. Eliza Szyprowska SSpS

Pełni funkcję przełożonej. Od października 2019 r. katechizuje w Zespole Szkół Zawodowych im. Gen. Józefa Bema
w Węgorzewie. Przebywała w Hiszpanii przez ok. 3 lat

s. Alina, Lidia Karbownik SSpS

Posługuje od sierpnia 2019 r. jako zakrystianka w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pracowała w Rosji i na Ukrainie przez 2 lata. W Parafii prowadzi Grupę Biblijną i uczestniczy w spotkaniach AA

s. Hanna Kulaszewska SSpS

Jest z zawodu pielęgniarką i od września 2021 r. pracuje w Mazurskim Centrum Zdrowia na Oddziale Wewnętrznym.
Przez 7 lat pracowała na misji w Mozambiku. Przynależy do ?Chóru Ojczyzna?.

 Panie, obudź w każdym, kto należy do Twego Kościoła, silny zapał misjonarski, by głosić Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie poznali i tym, którzy przestali wierzy. Spraw, by było wiele powołań i podtrzymuj Twą łaską misjonarki i misjonarzy w dziele ewangelizacji. Pozwól, by każdy z nas poczuł się odpowiedzialny za misje, a przede wszystkim, by zrozumiał, że naszym pierwszym obowiązkiem w szerzeniu wiary jest prawdziwie chrześcijańskie życie. Amen.

 

Kontakt:

Siostry Misyjne

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

ul. Zamkowa 16, 11-600 Węgorzewo

www.siostrymisyjne.pl

 

Joomla templates by a4joomla