winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

WIELKI CZWARTEK 2022

Wielki Czwartek - dzień ustanowienia sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Kościół sprawuje tylko jedną Eucharystię - wieczorem, tzw. Mszę Wieczerzy Pańskiej. Jedynie w kościołach katedralnych przed południem odprawiana jest Msza Krzyżma świętego, na której gromadzą się kapłani danej diecezji, by pod przewodnictwem swojego biskupa odnowić przyrzeczenia kapłańskie i poświęcić święte oleje, używane podczas sprawowania sakramentów w ciągu całego roku. Wieczorem natomiast we wszystkich kościołach uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej celebrują wszyscy kapłani danej wspólnoty. Rozpoczyna ona obchody Świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.

W tym dniu w sposób szczególny chciejmy pamiętać o Kapłanach pracujących w naszej Parafii i z niej pochodzących oraz wszystkich, których spotkaliśmy w na swojej drodze. 

 

Joomla templates by a4joomla