winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia 19-25.03.2022

Życie jest darem. Bezcennym, choć kruchym. Najpiękniejszym, choć czasem trudnym do przyjęcia. Hojnym, choć czasem może wydawać się nie w porę. To dar od Boga dla człowieka.

Naszą modlitwą chcemy w nim objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną. Również pamiętajmy o młodzieży, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy. Tydzień Modlitw o Ochronę Życia to też zaproszenie do czynnego włączenia się w działania pro-life na miarę naszych możliwości. To okazja, by siebie samych zapytać, czy pomogliśmy innym rodzicom pokochać ich dzieci.  Codziennie zachęcamy do  odmawiania Litanii do Świętej Rodziny, modlitwę ułożoną przez św. Jana Pawła II i zaczerpniętą z Encykliki ?Evangelium vitae?.

Zachęcamy, aby zaprosić do wspólnej modlitwy członków Rodziny, Przyjaciół, Znajomych ze wspólnot. W świecie, który dzieli dzieci na ?chciane? i ?niechciane?; w świecie, w którym zabija obojętność i fałszywa litość, potrzebujemy na nowo usłyszeć Ewangelię życia.

 

Joomla templates by a4joomla