winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

XXX Światowy Dzień Chorego

 
 
 
11 lutego we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić XXX Światowy Dzień Chorego? ustanowiony 13.05.1992 r. przez św. Jana Pawła II. W Ewangelii św. Marka czytamy, że uczniowie Chrystusa namaszczali chorych i uzdrawiali. Św. Jakub mówi o tradycji pierwszych pokoleń chrześcijan: "Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone" (Jk 5, 14-15). Sakrament namaszczenia chorych jest to znak sakramentalny zostawiony przez Chrystusa jako narzędzie uświęcenia naszego cierpienia. Przez ten sakrament Chrystus chce nam pokazać, że cierpienie nie musi człowieka niszczyć, może go doskonalić. W ten sposób Chrystus nadał ludzkiemu cierpieniu sens. Skutkiem tego sakramentu jest odpuszczenie grzechów a także często, choć nie zawsze widoczna poprawa zdrowia chorego. Sakrament ten należy do grupy sakramentów UZDROWIENIA.
Często Sakrament namaszczenia chorych jest mylony z wiatykiem potocznie nazywanym "ostatnim namaszczeniem", i dlatego niektórzy obawiają się wzywać kapłana do chorego. Z wiatykiem mamy do czynienia w szczególnej sytuacji, kiedy chory - według roztropnej oceny jego bliskich czy lekarza ? zbliża się do końca swojego ziemskiego życia, Kościół, prócz sakramentu namaszczenia, ofiaruje mu Eucharystię jako wiatyk.
W naszej Parafii w dniu 11 lutego o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, dlatego zachęcamy naszych Parafian, by zatroszczyli się o swoich bliskich chorych i umożliwili im przybycie na Mszę święta.
 
Joomla templates by a4joomla