winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

SŁOWO BOŻE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 22.01.2017r.

''Pójdźcie za mną, a uczynię was rybakami ludzi...'' / Mt 4,19/.

"Pójdżcie za mną, a uczynię was rybakami ludzi..." (Mt 4, 19). to piękne zaproszenie usłyszało dwóch braci: Szymon, zwany Piotrem, i brat jego, Andrzej, gdy zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. A oni, natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. Idąc dalej spotyka Jakuba i brata jego, Jana. Ich też powołał. Piękne sceny, które dokonywały się na urodzajnej ziemi galilejskiej.

Powołanie jest łaską. Bóg bowiem rzuca te łaskę szerokim gestem do ludzkich serc. Apostołowie, jak słyszymy, zostawili wszystko i poszli za Nim. W odpowiedziach pierwszych uczniów kryje się odwaga i wytrwałość. Odwaga, by konsekwentnie iść za głosem powołania i wytrwałość, by nie ustać w drodze. 

 Ukochajmy nasze powołanie; czy postępujemy w nim naprzód, czy może cofamy się . Niech nam Jezus Chrystus - twórca i dawca ludzkich powołań we wszystkim błogosławi.

 

Joomla templates by a4joomla