winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

SŁOWO NA XXXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ -UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 20.11.2016r.

''Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa'' /Łk 23, 42/.

W ostatnią niedzielę roku kościelnego, Kościół obchodzi Uroczystość Chrystusa Króla. Przez tę uroczystość pragnie nam przypomnieć,że całe ziemskie życie Jezusa było przygotowaniem nas na zrozumienie Jego wielkiej misji królowania na świecie. 

Św. Łukasz przedstawia nam Jezusa na dziwnym tronie: tronem Jego jest krzyż, a miejscem, a miejscem panowania Boga - Golgota. To właśnie tam i w tamtej chwili dokonało się najwięcej. Dokonało się nasze odkupienie. Jednemu ze skazańców z wysokości krzyża Jezus zapewnia zbawienie: "Zaprawdę powiadam ci: dziś ze Mną będziesz w raju".

Jezus Chrystus, jako Król i Mesjasz nie chce panować nad nami  na sposób panowania królów ziemskich. On pragnie być Królem w naszych sercach. On chce, byśmy Mu tam zbudowali królewski tron. A jest to tron, na którym zasiądzie  miłość, sprawiedliwość i dobro.

Joomla templates by a4joomla