winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

SŁOWO NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 13.11.2016r.

''Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu'' /Łk 21,6/.

Z wizją końca świata łączy się zniszczenie Jerozolimy. Najpierw dojdzie do zburzenia świątyni, później do zagłady miasta, a w końcu do unicestwienia całego świata. Kosmiczne katastrofy, trzęsienia ziemi, wojny, głód, zaraza i inne klęski żywiołowe to zapowiedź przybliżającego się Sądu Bożego. Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć głoszenie błędnych nauk. Jezus przestrzega nas przed pójściem za fałszywymi prorokami i zapowiada swoim uczniom prześladowanie.

Niech prześladowania, jakich doznają nasi bracia w wierze, będą wyrzutem dla tych z nas, którzy oziębli w miłości Chrystusowej i zadowalają się religijnością powierzchowną, ukrywając swą wiarę ''pod korcem''; dla pozostałych z nas niech będą zachętą do odważnego i bardziej przekonującego świadectwa w każdym miejscu i czasie.

Joomla templates by a4joomla