winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

SŁOWO NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 09.10.2016r.

"Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych?

A gdzie dziewięciu? '' /Łk 17,17/.

Pełna bogatych i głębokich myśli jest Ewangelia św. Łukasza, którą słyszymy podczas  Mszy świętej w październikową niedzielę. Jezus zdąża z Galilei do Jerozolimy. Wspomina, że 10  zostaje uzdrowionych. Z pośród tej 10-tki tylko jeden, który był Samarytaninem  powraca, aby podziękować Jezusowi. Pozostałych 9-ciu, którzy byli Żydami, nie zareagowali na znaki czasu. Żadnej wdzięczności, że Ten, który czyni cuda, uzdrawia trędowatych  wskrzesza umarłych, cudownie karmi zgłodniałych, musi być obiecanych Mesjaszem.

Dziękujmy Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy: Bo cóż masz, czego byś nie otrzymał ? - pytał kiedyś Apostoł Narodów. Z pewnością wdzięczność zawsze buduje. Stąd dziękujmy Bogu za życie, za zdrowie, za bliskich nam ludzi, za przyjaciół. za wszelką dobroć i wszelką życzliwość.

Joomla templates by a4joomla