winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.08.2016r.

"Gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej!" /Łk 14, 10/

Wakacje dobiegają końca. To już ich ostatnia niedziela.Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny.

Polecenie Jezusa w dzisiejszej Ewangelii brzmi jasno: Kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. Uzasadnienie do tego brzmi jednak prowokacyjnie: Będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym odwdzięczyć się tobie (14, 13-14).
Stoimy tu wobec paradoksu. Możemy z pamięci przytaczać podobne Jezusowe wypowiedzi, jak ta o życiu, które niekiedy trzeba stracić, o majątku, który należy w całości sprzedać, o rodzicach, których wypada pozostawić i tak dalej. Gdyby sprawa na tym się kończyła, Chrystus nie pozyskałby dla swojej nauki zbyt wielu słuchaczy i nie miałby zbyt wielu naśladowców - tak dawniej, jak i dzisiaj.

Warto sobie uświadomić na początku roku szkolnego, że do królestwa Bożego, nie wchodzi się za samo tylko "dobre sprawowanie''. Potrzeba czegoś więcej, potrzeba ofiary. Są takie dobra na ziemi i w niebie, że dla ich posiadania warto przedtem przyjąć nawet wszystkie męki krzyża. Wiedział coś na ten temat św. Paweł Apostoł, skoro wołał przed całym światem w imieniu prawdziwych chrześcijan: My, głupi dla Chrystusa (1 Kor 4, 10).

Joomla templates by a4joomla