winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07. 2016r.

" A kiedy się modlicie mówcie; Ojcze nasz niech święci się imię Twoje" (Łk 11, 1)/Ewangelia/

Ewangelia niedzielna mówi nam o sposobach i rodzajach naszej modlitwy; modlić się, to znaczy być razem z Bogiem, być z Bogiem i cały dzień z Bogiem obcować. Uczniów, którzy nie umieją się modlić, Jezus uczy bardzo prostej modlitwy. Zawiera ona najcenniejsze słowa, które pozostawił nam Boski Nauczyciel. Wymawiając je, stajemy przed Bogiem jako Jego dzieci, On zaś pochyla się nad nami jak najlepszy ojciec i przyjaciel. Udzieli nam wszystkiego, czego nam potrzeba do życia i rozwoju, jeśli wytrwale, z wiarą i zaufaniem będziemy Go prosić, szukać u Niego pomocy i kołatać do drzwi Jego miłosiernego serca.

Kiedy dziś uczestniczymy w niedzielnej Mszy św.,  która jest dla nas wspaniałym przykładem modlitwy, podziękujmy dobremu Bogu za Jego najpiękniejszą modlitwę: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się Imię Twoje...".

Joomla templates by a4joomla