winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.06.2016r.

"A wy za kogo Mnie uważacie?" (Łk 9, 20) /Ewangelia/

W ostatnią niedzielę roku  szkolnego, Pan Jezus stawia w Ewangelii pytanie,które z pewnością, nie straciło po dzień dzisiejszy nic z pierwotnego znaczenia - Za kogo uważają mnie tłumy? Za kogo wy (Apostołowie) mnie uważacie? Z pewnością było to pytanie prowokacyjne. Jezus wiedział doskonale, co o Nim sądzą ludzie.Chciał jednak usłyszeć od samego Piotra jego wyznania wiary. To samo pytanie, które Jezus postawił Apostołom, stawia dziś nam. Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?

Msza św. niedzielna, w której uczestniczymy, ukazuje nam Chrystusa Zbawcę i Bożego Syna. Tego Chrystusa, który jak mówi Ewangelia, wiele wycierpiał i został odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i nauczycieli Pisma i umarł, ale trzeciego dnia powstał z martwych. ZMARTWYCHWSTAŁ i ŻYJE !  Stąd wierzę  w tego Jezusa i przed Nim zginam swoje kolana i z głęboką wiarą wołam do Niego: PAN MÓJ i BÓG MÓJ.

Joomla templates by a4joomla