winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.05.2016r.

" Panie nie jestem godzien." /Ewangelia/

Ostatnia niedziela maja. Wszystkie czytania, które usłyszymy w Liturgii Słowa akcentują wielką rolę wiary w życiu człowieka. Pierwsze czytanie mówi o modlitwie Salomona. Akcentuje w niej wolę wiary. Drugie czytanie mówi o wierze i Ewangelii mieszkańców Galacji, którą oni przyjęli od św. Pawła. Natomiast Ewangelia w całości  poświęcona jest wierze, szczególnie pogan.Reprezentuje ich  setnik rzymski, który wstawia się u Jezusa za swoim chorym sługą "lecz  powiedz słowo, a mój  sługa odzyska zdrowie". Jezus uzdrawia na odległość. uzdrawia na "słowo". Przyczyną i genezą tego uzdrowienia jest wiara.

Podczas Eucharystii, prośmy tak jak setnik  samego Chrystusa.   Prośmy tak jak prosił Piotr - Panie, przymnóż nam wiary !  I wyznajmy ją z siłą i męstwem w naszej codzienności.

Joomla templates by a4joomla