winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu - 01.03.2015r.

 

''To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie.'' (Mk 9,7)

Ewangelia przenosi nas dziś na górę Tabor. Tam Apostołowie Piotr, Jakub i Jan stają świadkami tajemniczego i niezwykłego wydarzenia.Podczas przemienienia na Górze Tabor Ojciec ukazuje, kim naprawdę jest Ten, który złoży za nas ofiarę na krzyżu: "To jest mój syn Umiłowany". Światło Taboru rozjaśnia tajemnicę Boga, ale pełne objawienie dokona się dopiero w świetle zmartwychwstania. Uczestnicząc w wydarzeniach na Górze Przemienienia, uczniowie stoją przestraszeni i zmieszani. Wobec niepojętej tajemnicy Boga mogą jedynie zamilknąć i oczekiwać dalszego prowadzenia przez Boże słowo.

Kto nigdy nie wyszedł na żadną górę, nigdy nie doświadczył piękna, które z niej można dostrzec. Wyjdźmy więc już teraz w Wielkim Poście na górę spotkania z Bogiem, na Górę przemienienia, tylko tym razem przemienienia każdego z nas.

Joomla templates by a4joomla