winterlake01.JPGwinterlake02.JPGwinterlake03.jpgwinterlake04.jpgwinterlake05.jpgwinterlake06.jpgwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake13.jpgwinterlake14.jpgwinterlake15.JPGwinterlake16.jpgwinterlake17.jpg

Adwent - czas oczekiwania

 

 Wieniec adwentowy w naszym kościele.

Słowo Adwent pochodzące od łacińskiego "adventus", znaczy tyle, co - przyjście, przybycie. U starożytnych słowo to określało przybycie dostojnego gościa, dla nas, katolików, to słowo oznaczające czas radosnego i pełnego nadziei oczekiwania na przyjście Najważniejszego z Gości -Słowo Wcielone, Emmanuela, Boga z nami - Jezusa.
W tym oczekiwaniu pomagają nam święci, którzy całe swoje życie oddali Panu Bogu, szli za Światłem.

Początek Adwentu wyznacza I Niedziela Adwentu (w tym roku to 1 grudnia). Już od dnia następnego - poniedziałku 2 grudnia - rozpoczną się roraty.

Biorąc udział w mszach św. roratnich ( o Matce Bożej) w naszej parafii będą odprawiane o godz. 18.00 jedynie w środę o godz. 7.00 ze szczególnym udziałem dzieci, możemy dołączyć do świętych i wraz z Maryją podążać za Światłem śpiewając: "Marana tha" czyli "Przyjdź Panie Jezu".

Nie ograniczajmy naszych świątecznych przygotowań do szaleństwa porządkowo-zakupowego!
W tym roku Adwent rozpoczyna się dość późno, dopiero 2. grudnia, ale zakończy, jak zawsze, w wigilijny wieczór.
By przygotować się na przyjście Chrystusa, czasu więc mamy niewiele. Nie zmarnujmy ani chwili, skupmy się na tym, co istotne.
Komu otworzymy drzwi naszych wysprzątanych "na glanc" domów? Najbliższym jedynie? Nieoczekiwanemu gościowi? Jezusowi?...
Pan Jezus przychodząc w Boże Narodzenie nie będzie się przeglądał w naszej wypucowanej na wysoki połysk podłodze, ale zajrzy w zakamarki duszy. Czy nie zapomnimy, by i tam zaprowadzić ład i porządek, wpuścić nieco Światła?

Niech pomogą nam w tym Roraty, sakrament pokuty, pojednania, a także rekolekcje, które w dniach 13-15 grudnia wygłosi w naszej Parafii Ojciec Stanisław misjonarz z Rosji.

Niech Adwent będzie czasem duchowego wzrostu, umocnienia w wierze, czasem radości oczekiwania.

"Radujcie się (...) Pan jest blisko" (Flp 4, 4-5)

 

Joomla templates by a4joomla