winterlake1.JPGwinterlake10.JPGwinterlake11.JPGwinterlake12.jpgwinterlake2.JPGwinterlake3.jpgwinterlake4.jpgwinterlake5.jpgwinterlake6.jpg

Duszpasterze

PROBOSZCZ Ks. kan. mgr Klemens Litwin

ur. 07 maja 1959 r. w Biskupcu Warmińskim;

imieniny 23 stycznia;

Święcenia Kapłańskie 17 czerwca 1984 r. w Olsztynie.

Święceń udzielił J E Ks. Bp Jan Obłąk;

Praca duszpasterska:

Wikariusz: Szczytno, Susz, Mrągowo - bł. Honorata.

  Proboszcz: Bystry, Biała Piska, od 2012 r. Węgorzewo - parafia pw. Św. Ap. Piotra i Pawła

Godności: Kanonik Honorowy Kapituły Kolegiackiej Sejneńsko-Wigierskiej.

Dziekan dekanatu św. Huberta w Węgorzewie.

 

 WIKARIUSZ Ks. mgr Grzegorz Kunko

 

  WIKARIUSZ Ks. mgr Eryk Szamatowicz

 

 

POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

W NASZEJ PARAFII

Ks. Adam B. Ratusiński - ur. 16.11.1955 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 09.05.1979 r. Wyświęcony na kapłana  08 czerwca 1980 r.

Ks. Piotr Miklusz - ur. 14.08.1956 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 02.05.1982 r. Wyświęcony na kapłana  12 czerwca 1983 r.

Ks. Marek K. Paszkowski - ur. 04.03.1959 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 24.04.1983 r. Wyświęcony na kapłana  17 czerwca 1984 r.

Ks. Czesław P. Pachałko - ur. 03.06.1962 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 16.06.1986 r. Wyświęcony na kapłana  30 maja 1987 r.

Ks. Dariusz G. Paszkowski - ur. 23.03.1965 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 29.05.1987 r. Wyświęcony na kapłana  11 czerwca 1988 r.

Ks. Mirosław Pyzio - ur. 02.09.1964 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 1988 r. Wyświęcony na kapłana  10 czerwca 1989 r.

Ks. Jacek A. Bacewicz - ur. 30.06.1966 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 1990 r. Wyświęcony na kapłana  25 maja 1991 r.

Ks. Piotr Butrymowicz - ur. 29.06.1969 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 18.06.1993 r. Wyświęcony na kapłana  21 maja 1994 r.

Ks. Zbigniew Stępniak - ur. 22.03.1968 r. w Giżycku. Święcenia Diakonatu przyjął 04.06.1993 r. Wyświęcony na kapłana  11 czerwca 1994 r.

Ks. Sławomir Kazimierczyk - ur. 16.03.1972 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 1996 r. Wyświęcony na kapłana  14 czerwca 1997 r.

Ks. Tomasz Raćkos SDS - ur. 05.03.1972 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 28.06.1997 r. Wyświęcony na kapłana  29 maja 1999 r.

Ks. Jacek  Nogowski - ur. 15.12.1975 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 22.05.1999 r. Wyświęcony na kapłana  20 maja 2000 r.

Ks. Krzysztof Gasperowicz SDS - ur. 24.05.1974 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 08.06.1999 r. Wyświęcony na kapłana            26 maja 2001 r.

Ks. Artur Hałucha - ur. 08.01.1975 r. w Węgorzewie. Święcenia Diakonatu przyjął 10.06.2000 r. Wyświęcony na kapłana  02 czerwca 2001 r.

Ks. Marcin Maczan - ur. 22.10.1979 r. w Giżycku. Święcenia Diakonatu przyjął 30.05.2003 r. Wyświęcony na kapłana  22 maja 2004 r. 

S. Beata Misiewicz Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego - ur. 24.09.1970 r. w Węgorzewie. Śluby Wieczyste złożyła 21 października 2000 r. w Warszawie.

S. Wioleta I. Jaremko MWJ  - ur. 03.04.1971 r. w Węgorzewie.  Śluby Wieczyste złożyła 02 lutego 2002 r. w Paryżu.

S. Danuta Kondzior CSNJ  - ur. 1951 r. w Węgorzewie. Śluby Wieczyste złożyła 1.07.1979. Zmarła 17.08.2011r. w Białymstoku.

 

MODLITWA O POWOŁANIA JANA PAWŁA II

 

O Jezu, Boski pasterzu, który powołałeś apostołów, aby ich uczynić rybkami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi i uczyń ich swoimi sługami. Spraw, by dzielili Twoje pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego dobra ustawi­cznie składasz na ołtarzach swoja Ofiarę. Ty, o Pa­nie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi horyzonty, by dostrzegli cały świat, w któ­rym wznosi się niema prośba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości. Spraw, by - odpowiadając na Twoje wołanie - przedłużali, tu na ziemi, Twoja misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne - Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. Amen.

Joomla templates by a4joomla